Program Međunarodnog festivala animiranog filma za Banjaluku 2009

Srbija, 22. Oktobar 2009. PR Objave: Obaveštenje -

Program MeÄunarodnog festivala animiranog filma za Banjaluku 2009

Međunarodni festival animiranog filma "Banjaluka 2009." održaće se od 22. do 27. oktobra. Festival će otvoriti retrospektiva filmova jednog od najpoznatijih ruskih animatora današnjice Mihaila Aldašina, koji će ujedno biti i jedan od pet članova žirija. Osim njega, u žiriju će biti Viola Sova, prošlogodišnja dobitnica glavne nagrade, Stojan Dukov, bugarski animator, Nedžad Begović, filmski radnik iz BiH, kao i Aleksa Gajić, mladi animator i režiser iz Srbije.

Četvrtak, 22. oktobar 2009.
Velika dvorana multipleksa Palas
21.00h – SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA, Retrospektiva filmova Mihaila Aldasina

Petak, 23. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: Dečji filmovi Zagreb filma 1
17.00h – Ruska animacija: Imena
19.00h – 10 najznačajnijih animiranih filmova po izboru Ranka Munitića
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 1
23.00h – Ponoćni program: Animirani film Trećeg Rajha 1
Dom omladine
13.00h – Promocija knjiga Ranka Munitića

Subota, 24. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: PANORAMA -dečji animirani filmovi
15.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 1 (repriza)
17.00h – Najbolji francuski diplomski animirani filmovi – 2008
19.00h – Animirani film Trećeg Rajha 2
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 2
23.00h – Ponoćni program: Tajna prvih animiranih filmova: Kvirino Kristijani – dugometražni dokumentarni film

Nedelja, 25. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: Ruska animacija – dečji animirani filmovi
13.00h – PANORAMA
15.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 2 (repriza)
17.00h – Program studija PILOT – "Gora samocvetov"
19.00h – Autorska retrospektiva: Stojan Dukov
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 3
23.00h – Ponoćni program: "Valcer s Beširom" – dugometražni film

Ponedeljak, 26. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: Dečji filmovi Zagreb filma 2
15.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 3 (repriza)
17.00h – Savremena francuska animacija
19.00h – Ruska animacija: Devedesete
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 4
23.00h – Ponoćni program: "Meri i Max" – dugometražni film
Dom omladine
13.00 – Promocija: Radovan 4 – animirani serijal

Utorak, 27. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 4 (repriza)
13.00h – Valcer sa Beširom – dugometražni film (repriza)
15.00h – NAFF 2009
17.00h – Autorska retrospektiva: Aleksandar Tatarski
19.00h – Program ASIFA – Kineska animacija
23.00 – Ponoćni program: "Tehnotise – Edit i ja" – dugometražni film
Velika dvorana multipleksa Palas
21.00 – Dodela festivalskih nagrada i projekcija nagrađenih filmova
ZATVARANJE FESTIVALA



PODACI O FIRMI

Naziv: KULporter
Grad: Banja Luka
Web: www.kulporter.com

Više...

Ključne reči

Film, festival, animacija, program, banjaluka

POVEZANI SADRŽAJI

BeGeVege festival

BeGeVege je prvi, i trenutno jedini, veganski festival zdravlja, veganske ishrane i miroljubivog... Više...

Održana tradicionalna premijera animiranih filmova đaka British International School, Beograd

Klub animiranog filma Britanske internacionalne škole - Beograd, postoji već sedam godina. Svake... Više...

Heineken organizuje besplatan prevoz za NOVI elektronski festival - Heineken Dance park

HEINEKEN Srbija i Dance Park obezbedili su besplatan prevoz iz Beograda i Novog Sada do Dance Park... Više...

Objavite vest

USLUGE

  • Informacije o uslugama saznajte putem e-mail adrese redakcija (at) probjave.com.

Detaljnije informacije...


Zaboravili ste lozinku?   Besplatna registracija
RSS Feed RSS Feed